valo3-ulko1470309954.jpg
 

JÄMERÄ VALO 130

  Arhitekt: Susanna Leppänen

  • Korrused: 1
  • Tube: 4
  • Magamistube: 3
  • Pindala: 122,1

  Valo on Logroc nimelise ideekonkursi võitja. Konkursi eesmärgiks oli väljatöötada energiasäästlikud ja jätkusuutlikud majaprojektid, mille ehitusmaterjaliks oleks kivi ja puit kombineerituna. Projekti autori Susanna Leppäneni sõnul on palk ja kergbetoon omaduste poolest väga sarnased materialid ja töötavad hästi koos. Valo elegantne arhitektuurne lahendus  põhineb 1960 aastate Jaapani modernismi ja minimalismi kontseptsioonidel. Hoolikalt läbimõeldud paindlik eramu sobib suurepäraselt väga erinevatesse keskkondadesse. Suvemajana istub see suurepäraselt kivisele mererannale, kuid Susanna Leppäneni sõnul on seda lihtne paigutada näiteks piklikule kitsale linnakrundile.

  Kõrge funktsionaalsuse tõttu võiks Valo projekti nimetada "transformeriks" - lihtne planeering annab võimalust kerge vaevaga lisada moodulsuuruses ruume eramu külgedele ja otstele. Majamudeleid saab ka otse omavahel ühendada, mille tulemuseks on üks suurem maja või paar vaheterrassiga ühendatud hoonet. Hoolikalt projekteeritud Valo kontseptsiooniga majad pole mitte ainult ilusad, vaid ka energiasäästlikud, mida tagab hoone lihtne kuju ja maja piirdekonstruktsioonide materiali valik.

  Projektis on ette nähtud kolm magamistuba, igasühes ka garderoob. Valo kontseptsioon sisaldab suurt kinnist terrassi, millel on osa katusest asendatud kaasaegse pergolakonstruktsiooniga. Pergola kaitseb lõunapoolset majaosa ülekuumenemise eest. Ka heledates toonides lae- ja seinapinnad peegeldavad päikesekiiri.


  Korruseplaanid

Korrus 1


Vaated

 
 
 

Soovin lisainfot

Hakkan ehitama *

Soovin
 Soovin, et müügiesindaja võtaks minuga ühendust
 Soovin Jämerä uudiskirja

Saadan failidKrunt *

Krundi asukoht

Soovin lisainfot

Luban lisada oma andmed JÄMERÄ kliendiandmebaasi ja saata mulle reklaammaterjale. *