-mg-4562.jpg
 

Konkursi võidutööst, projektist „Hõbevalge“ sündis madalate kuludega, tervisliku ja meeldiva sisekliimaga traditsioonilise viilkatusega maja.

Projekteerimiseks tuleks varuda aega ja usaldada julgemalt arhitekti

Jürgen Lepper, arhitektuuribüroo Dimensioon OÜ

Enne Oma kodu projekteerimiseksst võiksid inimesed võtta rohkem aega, sest valikuid on palju ning aega on vaja selleks, et jõuaks selgusele oma soovide ja vajaduste suhtes. Lõpptulemusena teeb see kogu protsessi lihtsamaks ja selgemaks kõigi osapoolte jaoks. Ja loomulikult võiksid tellijad usaldada rohkem arhitekti spetsialisti, sest tegemist on ju analoogiliste teemadega igapäevaselt tegelevate spetsialistidega inimestega.  

2009. aasta suvel korraldas Kuressaare linn koostöös kinnistuomanikuga arhitektuurikonkursi, mille sihiks oli leida parim lahendus südalinnas asuva kinnistu hoonestamiseks. Konkursi tegi eelkõige põnevaks see, et tavapäraselt eramajadele avalikke konkursse ei korraldata, kuid seekord oli tegu vanalinna piirkonda kuuluva alaga. Kuna olen ise Kuressaares sündinud ja elanud, otsustasin konkursil osaleda ning kuigi konkursile laekus omajagu töid, õnnestus mul see võita.

Konkursi võidutööst, projektist „Hõbevalge“ sündis madalate kuludega, tervisliku ja meeldiva sisekliimaga traditsioonilise viilkatusega maja. Viimistlusmaterjalidena kasutati vanalinnale omaseid looduslikke materjale: looduskivi, krohv, puit ja katusekivi.

Omaniku soovid olid suhteliselt tüüpsed. Arhitektuurikonkursi tingimustega koos oli omanik koostanud ka hoone ruumprogrammi, milles olid kirjeldatud tema soovid: elutuba, köök, kolm magamistuba, saunakompleks ja abiruumid. Lisaks soovis omanik hoovi ka eluhoonega haakuvat abihoonet. Materjalide osas suuri ettekirjutisi ei olnud, kuid asudes Kuressaare vanalinna piirkonnas, pidi see miljööga haakuma.

Tellija kindlad eelistused olid kivimaja ja energiatõhusus. Materjali valik oli eelkõige omaniku ning tema arhitektuuri ja ehitustehniliste mõttemustrite tulem ehk lihtsus nii konstruktiivses kui ka arhitektuurses mõttes. Jämerä EcoTherm 500 plokk täitis kõiki tellija nõudeid ning seetõttu valik sinna langeski.

 
 
 

Soovin lisainfot

Hakkan ehitama *

Soovin
 Soovin, et müügiesindaja võtaks minuga ühendust
 Soovin Jämerä uudiskirja

Saadan failidKrunt *

Krundi asukoht

Soovin lisainfot

Luban lisada oma andmed JÄMERÄ kliendiandmebaasi ja saata mulle reklaammaterjale. *