-mg-4478.jpg
 

...ei maksa karta, kui kõiges pole veel otsusele jõutud – enamasti jõutaksegi projekteerimise käigus parima visiooni ja lahendusteni.

Kivimaja on hea ja loogiline valik

Arhitektibüroo Weidenberg OÜ arhitekt Alar Tarto

Tartus Ihastes Hipodroomi elurajoonis valminud ühepereelamu puhul oli omanikel soov, et eramu vastaks keskmise Eesti pere vajadustele ja sobituks keskkonda. Emajõe kaldal männimetsatuka varjus asuv Hipodroomi elamurajoon on eelkõige sobilik linnamugavusi hindavale, aga samas loodulikku elukeskkonda väärtustavale inimesele.

Maja planeerisime algusest peale kahekordsena. Lisaks garaaž, hoovi poole avanev terrass ning väikese varjualgusega katuseterrass. Viimane oli omanike erisoov. Projekteerimisel lähtusin muidugi tellija mõtetest, projekteerimistingimustest ja naabrusesse juba kerkinud hoonetest, kusjuures hoonestusreeglid jätsid piisavalt ruumi rajamaks endale personaalsete eelistuste ja soovide kohast kodu. Soovides saada parimaid lahendusi, andisid omanikud päris suurel määral arhitektile vabad käed.

Materjali valik on tellijal juba varakult läbi mõeldud. Soov oli saada korralikku, tugevat, kivist maja. Klient oli väga teadlik, mida ta soovib ning tema prioriteetideks olid nii energiatõhusus kui ka tulekindlus. Omalt poolt võin lisada, et Jämärä toodang pole mitte ainult hea valik koduomanikule ning lihtne ehitajale, vaid hea materjal ka projekteerijale. Jämärä kivid ei piiritle projekteerimist ning projekti tegemisel ei pea lähtuma etteantud mõõtudest. Kõik on võimalik.

Viimistluse osas oli oluline harmoneerumine muu ümbruskonnaga, et tagada terviklik elukeskkond ja ühtlane visuaalne kompleks, säilitades olemasolev looduslik miljöö. Seega valisime viimistluseks krohvitud seina kombineerituna heledate ja tulemade toonidega, mis sobitub kenasti keskkonda. Varikatuse juures kasutasime puitdetaile.

Oma kodu planeerijal võiks olla hoone kontseptsioon ja ruumide valik juba enne arhitekti jutule tulekut valmis mõeldud. Samas ei maksa karta, kui kõiges pole veel otsusele jõutud – enamasti jõutaksegi projekteerimise käigus parima visiooni ja lahendusteni. Täna soovivad inimesed järjest rohkem kivist maju, mis on hea ja loogiline valik.

 
 

Soovin lisainfot

Hakkan ehitama *

Soovin
 Soovin, et müügiesindaja võtaks minuga ühendust
 Soovin Jämerä uudiskirja

Saadan failidKrunt *

Krundi asukoht

Soovin lisainfot

Luban lisada oma andmed JÄMERÄ kliendiandmebaasi ja saata mulle reklaammaterjale. *