dsc04366.jpg
 

Kuidas valmib JÄMERÄ maja


 
 

KRUNT, MATERJALIDE VALIK JA EELARVE

Maja ehitamise soovi täpsustumine algab juba krundi valimisel. Esimesed piirangud ja võimalused milline saab olla ehitatav maja seab just krunt. Krundi suurus, asetsemine ilmakaarte suhtes ning detailplaneering paneb paika üldisemad piirid millist maja saab Teie krundile ehitada. Parim hetk Jämeräga ühendust võtta on just siis kui olete krunti ostmas ja Teile on ka esialgsed mõtted milline Jämerä maja sinna võiks sobida.

Koos krundi ostmisega on vaja ka üldisemalt ära otsustada, mis materjalist maja ehitada ning kui suur ning millise korruselisusega on maja. Ka esimene suunav eelarve ning vajadusel laenu võimaluste täpsustamine toimub selles etapis. Jämerä saab Sind ka aidata maja projekti hinnangulise maksumusega ning eelarve koostamisega.

PROJEKTEERIMINE JA ETTEVALMISTUS

Jämerä pakub laia valikut kataloogiprojekte, aga kui nende hulgast sobivat ei leidu, siis on võimalik meie kaudu tellida soovitavad projekti muudatused või individuaalne majaprojekt. Projekteerimise alustamiseks on vaja hankida kohalikult omavalitsuselt projekteerimistingimused või kehtiv detailplaneeringu väljatrükk. Lisaks on projekteerimise alustamiseks vaja hankida võrguvaldajate tehnilised tingimused ning tellida krundi digitaalne alusplaan.

VUNDAMENT

Jämerä paketis sisalduvale vundamendi ja ladumistööle lisaks saab Jämerä ehituspartner pakkuda ka vundamendi ehitusele eelnevate mullatööde teostamise. Jämerä paketi ehitustööd algavad killustikualuse pealt. Vundamendi ning poorbetoon osa paigalduse toestab Jämerä ehituspartner iseseisvalt, töödes sisaldavad ka töövahendid nagu, tellingud ning vajalikud tõsted kraanaga. Karkassi ehitustöödega koos teostatakse tööd kuni katusekatte paigaldamiseni.

KATUSLAGI JA KATUSEKATE

Jämerä majade puhul ehitatakse katuslagi tavaliselt kivist ja katusetarindid ise puitsõrestik- või puittalakonstruktsioonidest, lamekatusega majal saab paigaldada rullmaterjali otse tuulutatava soojustuse peale. Katusekate võib olla plekist, katusekividest või rullmaterjalist. Jämerä tarnekomplekti kuuluvad ka kivirõdud.

SILLUSED, ALUSPÕRAND JA VAHELAED

Jämerä täiskivimaja süsteemi puhul tarnitakse lisaks plokitoodetele ehitusplatsile paigaldusvalmina avade sildamiseks ning põrandate ja katuse ehitamiseks vajalikud armeeritud tooted – sillused ja paneelid. Jämerä tarne sisaldab ka võimalikke teraskandekonstruktsioone. Jämerä ehitussüsteemi kuuluvad kivikonstruktsiooniga trepid, kerged vaheseinad ning kivipiirded.

AVATÄITED

Jämerä majades kasutatakse kvaliteetseid, sertifitseeritud ning kogemuslikult järeleproovitud uksi ja aknaid. Jämerä pakub ainult parima energiatõhususega üheraamilisi aknasüsteeme.

KUIVATAMINE JA TEHNOSÜSTEEMID

Kui karkass on valmis, laske valada põrandad ja alustage konstruktsioonide kuivatamist Jämerä juhiste kohaselt. Sel etapil on soovitatav alustada ka tehnosüsteemide paigaldamist. Kui tehnosüsteemid on paigaldatud, on õige aeg paigaldada horisontaalsetele paneelidele  puistevill.

VAHESEINAD JA SISEVIIMISTLUS

Laske ehitada kerged vaheseinad Jämerä tarnekomplekti kuuluvatest kergbetoonelementidest. Katke sisepinnad pinnatugevduskangaga ja ehitage vajalikud ripplaed. Viimistlusmaterjalid võite vabalt valida ja sisseseadeid on poorbetooni külge lihtne kinnitada.

VÄLISVIIMISTLUS

Laske vastava ala spetsialistidel krohvida välispinnad ja paigaldada aknaplekid. Õueala pinnakattetöid võib alustada pärast seda, kui välisfassaad on viimistletud.

VALMIS KODU

Jämerä majad on kvaliteetsed hea ruumilahendusega tervikud olenemata kas projekt on mugandatud kataloogist või on maja individuaalse lahendusena tellija soovide kohaselt projekteeritud. Ja mis kõige tähtsam – massiivne terviklikult poorbetoonist Jämerä täiskivimaja on soojapidav, turvaline ning tervislik, pikaealine ja isikupärane.


 
 

Soovin lisainfot

Hakkan ehitama *

Soovin
 Soovin, et müügiesindaja võtaks minuga ühendust
 Soovin Jämerä uudiskirja

Saadan failidKrunt *

Krundi asukoht

Soovin lisainfot

Luban lisada oma andmed JÄMERÄ kliendiandmebaasi ja saata mulle reklaammaterjale. *